Home staging – czym jest i jak się do niego należycie zabrać

Zmiany na rynku nieruchomości – co musisz wiedzieć?
11 czerwca 2017

Home staging – czym jest i jak się do niego należycie zabrać

 

Przygotowanie nieruchomości na sprzedaż to długi i mozolny proces, ale z pomocą doświadczonego agenta nieruchomości może okazać się kluczową sprawą, dla skuteczności naszej oferty.

Home staging - to coraz prężnej rozwijająca się dziedzina w branży nieruchomości. O co chodzi? W najprostszych słowach - polega ona na odpowiednim odnowieniu wnętrza oraz szybkim przygotowaniu oferty sprzedaży nieruchomości. Działania opierają się głównie na odpowiednim przygotowaniu mieszkania pod wizytę potencjalnego klienta oraz spreparowanie jej do wykonania zachęcającej fotografii, które będą stanowić jeden z najważniejszych elementów oferty. Pamiętajmy o tym - potencjalny nabywca będzie się przede wszystkim opierał na tym, co przyciągnie jego wzrok. Nasza nieruchomość powinna się więc wyróżniać pod tym względem.

Żeby usługa home stagingu mogła skutecznie zadziałać, należy połączyć odpowiednie prace porządkowe, z technikami marketingu, które mają zachęcić potencjalnego Klienta do zainteresowania się konkretną ofertą. Obie muszą być od siebie zależne. Jeżeli zaniedbamy którąkolwiek z nich, cały nasz trud może nie przynieść rezultatów.

Klienci często zastanawiają się jaka jest cena, skorzystania z usługi home stagingu w profesjonalnym biurze nieruchomości. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od metrażu nieruchomości, skali działań, które muszą zostać podjęte, aby nieruchomość została doprowadzona do należytego porządku oraz wreszcie - czasu, który ekipa musi na to poświęcić.